Jakie zalety oferują żaluzje zewnętrzne fasadowe?

Jakie zalety oferują żaluzje zewnętrzne fasadowe?

Żaluzje zewnętrzne fasadowe – wszystkie korzyści

Potężna izolacja akustyczna i termiczna

Żaluzje zewnętrzne fasadowe to wygodny sposób na poprawę izolacji akustycznej i termicznej w budynku. Materiały, z których są wykonane, zapewniają skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz szumami z zewnątrz. Instalacja żaluzji zewnętrznych okazuje się szczególnie przydatna, jeśli niedelikatne uszy domowników wystawia się na hałas ulicy lub otaczających obiektów.

Nie mniej wyjątkowe są izolacyjne właściwości cieplne żaluzji fasadowych. Łączą one w sobie maksymalne wykorzystanie słonecznego światła, dzięki któremu temperatura we wnętrzu stabilizuje się na przyjemnym poziomie oraz maksymalne ograniczenie utraty ciepła w zimie. Aby zoptymalizować jak najlepiej uzyskane wyniki, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru materiału i kolorów.

Zalety żaluzji zewnętrznych fasadowych
Skuteczna ochrona przed warunkami atmosferycznymi
Bezpieczeństwo
Maksymalna izolacja akustyczna
Maksymalna izolacja termiczna
Brak strat światła
Wysoka wytrzymałość
Wybór materiałów i kolorów

Dlaczego warto wybrać żaluzje fasadowe na zewnątrz?

Żaluzje fasadowe są jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań przyciemniających wybrane okna i różne przeszklenia. Nie tylko doskonale prezentują się na elewacji budynku, ale również oferują szereg zalet i korzyści:

Estetyczny wygląd i doskonała funkcjonalność

Przegrody zewnętrzne są niezwykle eleganckie i pomagają uzyskać spójny, estetyczny wygląd fasady. Ponadto są lekkie i łatwe w montażu, dzięki czemu szybko i łatwo można je umiejscowić przed oknami lub na balkonach. Wybór kolorystyki i materiałów pozwala idealnie dopasować żaluzje do fasady, dlatego większość klientów może zarówno Pike oszczędzić czas, jak i zwiększyć estetykę swojej nieruchomości.

Regulacja światła i ciepła

Żaluzje fasadowe, zbudowane z materiałów o wysokiej izolacji termicznej i wbudowanymi uszczelkami, doskonale chronią wnętrze budynku przed utratą ciepła. W połączeniu z regulowanymi lamelami, stanowią idealne rozwiązanie do kontrolowania ilości światła i ciepła oraz częściowo go blokując lub przepuszczając.

Atrakcyjna cena

Żaluzje fasadowe są w wielu przypadkach tańszą alternatywą dla rollbanu, rolety zewnętrznej lub markizy, co czyni je bardzo dobrą opcją dla osób, które poszukują skutecznych i estetycznych rozwiązań przyciemniających w przystępnych cenach.

Bezpieczeństwo

Żaluzje zewnętrzne zabezpieczają budynek i wspomagają ochronę przed włamaniami. Montaż blokady w systemie żaluzji zmniejsza ryzyko włamań, które często są spowodowane przez otwarte okna lub niedostosowane żaluzje.

Zalety Wady
Łatwy w utrzymaniu Tronówe mniejsza wytrzymałość na warunki pogodowe
Prosty w montażu Mniejsza głośność niż w przypadku innych żaluzji
Regulacja światła i ciepła Krótsza żywotność przy dużym nasłonecznieniu
Atrakcyjna cena Mniejsza izolacja akustyczna podczas deszczy

Zalety żaluzji fasadowych są oczywiste – piękny wygląd i regulacja światła i ciepła, niska cena i zwiększone bezpieczeństwo. Jest to jedna z najpopularniejszych metod przyciemniania, dzięki niskiej cenie i łatwej instalacji. Należy jednak zaznaczyć, że żaluzje fasadowe mają też wady – znacznie gorszą wytrzymałość na warunki pogodowe, mniejszą izolację akustyczną oraz mniejszą głośność niż w przypadku innych żaluzji. Wybór jednak należy do Państwa.

Żaluzje zewnętrzne fasadowe – korzyści płynące z ich montażu

Montaż żaluzji zewnętrznych fasadowych niesie za sobą szereg korzyści, których nie sposób z łatwością przecenić. Przede wszystkim ich zamontowanie wpłynie na utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku, poprzez wytłumienie nagłej zmiany temperatury, szczególnie że żaluzje zewnętrzne ze względu na mocny profil i szczelne wypełnienie są wyjątkowo trwałe. Właściciele domu zagwarantują sobie także najwyższy poziom bezpieczeństwa, gdyż żaluzje zewnętrzne fasadowe doskonale chronią przed intruzami, a także przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów1. Ponadto, ich montaż oferuje zarówno doskonałą ochronę przed słońcem i hałasem, jak również wygodny dostęp do oświetlenia dziennego, a nawet ograniczenie emisji światła w nocy, jeśli żaluzje zostaną wyposażone w funkcję anty refleksyjną. Dla osób szczególnie wrażliwych na aspekty estetyczne, żaluzje zewnętrzne fasadowe mają również wiele do zaoferowania. Oto kilka wybranych zalety:

  • Dostosuj kolor żaluzji – żaluzje zewnętrzne fasadowe są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do każdego wystroju.
  • Uniwersalne zastosowanie – mogą one być instalowane w domach, biurach czy nawet w obiektach handlowych, co pozwoli wyglądać świetnie wszędzie.
  • Niska cena – żaluzje zewnętrzne fasadowe są łatwe w montażu i obsłudze, co oznacza, że są one bardzo przystępne cenowo.

Żaluzje zewnętrzne fasadowe zapewnią właścicielowi domu wiele korzyści. Ochrona przed słońcem, hałasem i intruzami, estetyka i komfort – wszystkie te zalety składają się aby stworzyć idealne środowisko, w którym można odpoczywać od szarości dnia codziennego. Takie osłony okien są przyjazne dla środowiska i przyczyniają się do redukcji zużycia energii przez budynek, a przy tym mają jeszcze inne wspaniałe korzyści. Ponadto są one długowieczne i wytrzymałe, w związku z czym są one doskonałym wyborem i inwestycją na lata.

1 Fuentharn, H., 17-Mar-2021. Żaluzje zewnętrzne fasadowe – korzyści płynące z ich montażu. Znaleziono na: [dostęp: 2021.03.25].

Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w żaluzje zewnętrzne fasadowe – kliknij w link i dowiedz się więcej: https://inteligentne-rolety.pl/oferta/rolety-z-funkcja-zaluzji/.