Materac naturalny, czyli jaki?

Nie jest tajemnicą, że wysokiej jakości materac może zrobić dużą różnicę w twoim śnie. Ale co, jeśli chcesz czegoś lepszego? Co, jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnych materacy? Istnieje wiele opcji, jednak w tym w tym artykule przyjrzymy się materacom naturalnym. 

Materace naturalne

Kupując materac, chcesz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru, takiego, który będzie trwał przez wiele lat. Jeśli chodzi o materace, istnieją dwa główne rodzaje: konwencjonalne i naturalne. Wiele osób słyszało o niebezpieczeństwach związanych z materiałami syntetycznymi w przemyśle materacowym i wybiera zamiast nich produkty naturalne. Zaletą jest to, że mogą one być zdrowsze dla Ciebie i trwalsze niż ich syntetyczne odpowiedniki.

Materac naturalny jest wykonany z materiałów organicznych, takich jak wełna czy bawełna, kokos – materiały te są biodegradowalne, co oznacza, że nie spowodują żadnych szkód, jeśli zostaną przypadkowo wyrzucone na wysypiska śmieci lub do oceanów itp. Naturalne materiały są również bardziej miękkie niż te, które można znaleźć w konwencjonalnych materacach, co sprawia, że są one ogólnie bardziej komfortowe.

Materac lateksowy

Naturalny lateks jest produkowany z soku drzewa kauczukowego, co czyni go przyjaznym dla środowiska, organicznym materiałem. Jest hipoalergiczny i trwały, więc nie zwisa ani nie niszczy się z czasem. Oprócz tego, że jest dobrym izolatorem ciepła (lub zimna), jego wyjątkowa sprężystość zapewnia wygodny sen, w którym nie będziesz czuł się jak w błocie.

Ponieważ jednak materace z naturalnego lateksu są często dość twarde (aby zapewnić wsparcie), mogą nie być odpowiednie dla osób, które potrzebują dodatkowej wyściółki dla pleców lub bioder; nie sprawdzą się też, jeśli Twój partner ma tendencję do głośnego chrapania w nocy.

Materace kokosowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych łóżek

Materace kokosowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych łóżek. Są wykonane z naturalnych materiałów, dobre dla zdrowia i stanowią świetną inwestycję. Materace kokosowe to także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przy jednoczesnym korzystaniu z zalet materaca organicznego.

Kokos to włókno własne natury, uprawiane na drzewach w klimacie tropikalnym, takich jak Indonezja i Malezja. Twarda zewnętrzna skorupa kokosa chroni go przed szkodnikami, podczas gdy miękka wewnętrzna część wchłania wilgoć jak gąbka. Po zebraniu i wysuszeniu kokosów można je pociąć na włókna kokosowe, które są następnie wykorzystywane do produkcji wypełnienia materaca lub farszu do poduszek, lub innych produktów, takich jak maty do jogi.

Zalety materacy naturalnych

Istnieje szereg korzyści płynących z zastosowania naturalnego materaca. Podstawową korzyścią jest to, że są one lepsze dla środowiska. Są one wykonane z materiałów organicznych i nie zawierają żadnych produktów naftowych ani chemikaliów. Te naturalne materace można kupić z całkowicie naturalnymi wypełniaczami, takimi jak wełna, bawełna i pianka lateksowa. Tego typu materiały zostały udowodnione jako bezpieczne przez badania naukowe. W rzeczywistości, niektóre badania pokazują, że organiczny materac może pomóc w zmniejszeniu alergii i objawów astmy.