Nowoczesne szafy przesuwne – design.

Nowoczesne szafy przesuwne o neutralnym wyglądzie.

Kupując różnego rodzaju meble, staramy dopasować się je pod naszą wizję projektową. Dobieramy je najczęściej pod kolor innych drewnianych elementów w pomieszczeniu, takich jak okna czy podłogi. Niejednokrotnie największym problemem jest dobór zakupu dodatkowego mebla, który niekoniecznie będzie pasował do reszty wyposażenia w pokoju. Czasami dobór takiego samego drewna, pomimo tej samej nazwy okazuje się wzywaniem. Niekoniecznie bywa to ten sam odcień czy gęstość słojów. Nowoczesne szafy przesuwne mogą z powodzeniem być kolejnym meblem, który łatwo dopasować do przestrzeni. Przede wszystkim w przypadku szaf przesuwnych do zabudowy, gdzie ich front może być jednym wielkim lustrem albo wykończony w taki sposób, że będzie wyglądał on, jak nasze ściany. Takie szafy wręcz wzbogacą ich wygląd jako akcent w innej fakturze. W przypadku nowoczesnych szaf przesuwnych wolnostojących są one elementem neutralnym ze względu na możliwość braku uchwytów, czy widocznych półek.

Nowoczesne szafy przesuwne i ich nietradycyjny wygląd.

Szafy przesuwne same w sobie są elementem o nowoczesnym designie. Nie znajdziemy tu nie tylko uchwytów, ale są też meblami stojącymi dnem bezpośrednio na podłodze. Taki kształt bryły nadaje całemu ich otoczeniu dosyć nowoczesny klimat i wspaniale pasuje się do pomieszczeń o modernistycznym stylu. Wiele osób decyduje się na bardziej oryginalny wygląd nowoczesnych szaf przesuwnych, zamawiając takie, które są dodatkowym elementem dekoracji. Mowa tu o przypadkach oklejenia całego frontu szaf motywem, który robi z niej coś na kształt nowoczesnego obrazu. Szafy z przesuwnymi drzwiami niekoniecznie będą wyglądać dobrze w tradycyjnych pomieszczeniach, a już na pewno będą odcinać się od mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym. Za to mogą okazać się niezastąpionym elementem nowoczesnych mieszkań i pokojów dziecięcych.

Nowoczesne szafy przesuwne w stylu skandynawskim.

Od około dekady styl skandynawski pomieszczeń jest stałym elementem designu mieszkania, głównie w nowym budownictwie, gdzie większość mieszkań i domów należy do młodych ludzi. Styl skandynawski nie zawsze podoba się bardziej tradycyjnym osobom. Często kojarzy się im, że zbyt dużą sterylnością i brakiem elementów pobudzających. Mieszkania lub pomieszczenia w stylu skandynawskim to nowoczesne szafy, stoły czy półki na ścianach o prostych kształtach i fakturze. Całość zazwyczaj w kolorze białym z ewentualnymi odcieniami szarości jako akcentami. Nowoczesne szafy przesuwne pasują do tego idealnie. Czy szafa przesuwna z lustrem, czy cała w białej okleinie na pewno będzie pasować.