Projektowanie i budowanie hali stalowej czy betonowej?

Zaprojektowanie, a następnie wybudowanie hali stawowej jest często najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem pod względem kosztów lub trwałości. Hale stalowe kosztują znacznie mniej niż hale murowane, iż powodzeniem mogą być eksploatowane przez dziesięciolecia.

Stalowa konta murowana, która hala wygra?

Hala murowana to rozwiązanie tradycyjne. Zwykle składają się ze skupisk komórek. Podobnie jak w stalowniach, fundament musi być przygotowany przed właściwą budową i wykończony po jej zakończeniu. Hala murowana jest trwała i może służyć przez wiele lat. Wyróżniają się wysoką izolacją akustyczną i cieplną. Doły cegieł można budować nawet na podłogach o małej nośności. Projektowanie hal stalowych i przebudowa stalowni jest mniej czasochłonna i kosztowna. Również w przypadku budowy hal kamiennych o odpowiednio dużych powierzchniach koszt budowy hal kamiennych może również wzrosnąć wraz ze wzrostem rozpiętości konstrukcji, ponieważ konieczne jest wykonanie dodatkowych kołków i usztywnień. Zapewnij strukturę cegły i bezpieczne parametry pracy. W tym przypadku konstrukcja dachu hali murowanej również wykonana jest z prefabrykatów betonowych lub lekkich belek stalowych, lub drewnianych. Kosztorys i projektowanie hal ma znacznie należy przed budową pierw obliczyć koszty hal drewnianych, murowanych i stalowych.

Stalowe hale są popularne z kilku powodów

Po pierwsze, budynki stalowe bardzo skutecznie regulują temperaturę. To sprawia, że są bardzo popularne wśród profesjonalistów zajmujących się naprawami. Ich utrzymanie wymaga znacznie mniej energii niż tradycyjne budynki. Projektowanie hal stalowych jest więc bardziej ekonomiczne i często wybierane przez firmy. Ponadto taka hala jest odporny na wysokie temperatury, dzięki czemu ryzyko pożaru jest bardzo niskie. Dzięki temu idealnie nadaje się do miejsc, w których istnieje wysokie ryzyko pożaru z innych źródeł.

Zwiększona przestrzeń dzięki firmom

Projektowanie stalowych hal to świetny sposób na zwiększenie przestrzeni. Hale te są tak energooszczędne, że nie wymagają tyle miejsca, co inne budynki. Ogrzewanie jest bardzo łatwe, ponieważ do budowy nie stosuje się drewna. Wymagają minimalnej konserwacji i mogą być używane przez bardzo długi czas, zanim konieczna będzie wymiana. Ponadto są odporne na trzęsienia ziemi i wiatry, co czyni je bardzo bezpiecznym budynkiem do dodania do kampusu. Projektując hale stalowe, ważne jest, aby zaprojektować je tak, aby wymagały minimalnej konserwacji i oferowały więcej miejsca przy mniejszych nakładach inwestycyjnych niż budynki konwencjonalne.