Rękawice strażackie, do czego służą

Wśród strażackiego ekwipunku niekwestionowanie jednymi z najważniejszych są strażackie rękawice. Wśród nich można wyróżnić wiele rodzajów, każdy jednak ma swoje własne przeznaczenie i działanie.

Wykonanie rękawic strażackich

Rękawice strażackie wykonywane są z różnych materiałów, dzięki czemu są stosowane przy różnych zadaniach. Najpopularniejszymi rodzajami strażackich rękawic to konstrukcja typu skórzana, która jest wykonywana z wysokiej jakości skóry wodoodpornej. Jest to materiał, który jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury do około 800°C. Z tego powodu rękawice tego typu są stosowane przede wszystkim do wykonywania prac wysokościowych, rozbiórkowych oraz przy pracach z prądem. Rękawice strażackie wykonywane są z wysokiej jakości skóry, która jest odporna na ścieranie.

Odporne rękawice strażackie

Dzięki temu i po długim okresie użytkowania nie tracą one swoich właściwości i mogą być użytkowane wielokrotnie bez potrzeby wymiany. Rękawice strażackie skórzane mają także swoje ograniczenia. Nie są one przeznaczone do pracy przy bardzo niskich temperaturach, dlatego należy pamiętać o tym podczas dokonywania zakupu. Rękawice tego typu dostępne są w wielu wariantach, można je znaleźć w wersji z zabezpieczeniami na szwach, które gwarantują jeszcze lepszą izolację. Rękawice tego typu są także dostępne w wersji z dodatkowymi zabezpieczeniami na kostki, dzięki czemu są one jeszcze lepiej chronione. Rękawice strażackie typu nitrylowego to kolejny rodzaj rękawic, które są wykonywane z tego samego materiału co rękawice skórzane.

Elastyczność rękawic strażackich

Różnica polega na tym, że rękawice strażackie tego typu są wykonywane z materiału, który jest bardziej elastyczny i pozwala na lepszą pracę w trudnych warunkach. Rękawice tego typu są bardzo lekkie, a także łatwe w użytkowaniu. Rękawice strażackie to także rękawice z materiału kompozytowego, które posiadają wiele zalet. Rękawice tego typu są wykonywane z materiału, który jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury, a także jest bardzo lekki. Rękawice tego typu są wykonywane z materiału, który jest bardziej elastyczny i łatwy w użytkowaniu, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach. Rękawice można kupić w dużych sklepach, w których można znaleźć wiele rodzajów rękawic strażackich, a także w wyspecjalizowanych sklepach strażackich. Rękawice strażackie to także rękawice wykonywane z materiału, który jest odporny na wysokie temperatury, a także na kontakt z substancjami chemicznymi.