Tarasowe płyty betonowe

Płyty betonowe to idealny sposób na wykończenie Twojego tarasu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małego patio, czy dużego podjazdu, możemy pomóc Ci znaleźć odpowiednią płytę dla Twojego projektu.

Płyty tarasowe betonowe są dostępne w różnych rozmiarach

Nasze płyty betonowe są w kilku różnych rozmiarach i kształtach, więc możesz wybrać taki, który pasuje do Twoich dokładnych potrzeb. Możesz także wybrać pomiędzy różnymi wykończeniami i teksturami, aby dodać dodatkową warstwę stylu do swojej przestrzeni.

Oferujemy bezpłatne szacunki dla wszystkich naszych prac, więc nie ma potrzeby martwić się o ukrytych kosztów lub nieoczekiwanych niespodzianek, gdy przychodzi czas, aby zapłacić za instalację płyty.

Rodzaje płyt betonowych tarasowych

Istnieją dwa rodzaje płyt betonowych:

1. Pierwszy to standardowa, jednowarstwowa płyta, którą układa się bezpośrednio na gruncie. Płyty te mogą być stosowane w miejscach, gdzie nie ma potrzeby stosowania drenażu lub jeśli nie chcemy, aby taras był podniesiony ponad poziom gruntu.

2. Druga to płyta podwyższona, która ma wbudowane kanały odwadniające, dzięki czemu woda może spływać z powierzchni bez gromadzenia się pod płytą betonową. Jest to przydatne, jeśli chcesz stworzyć patio, które jest wyższe niż poziom gruntu, ponieważ pomoże to zapobiec powodzi podczas ulewnych deszczy lub topnienia śniegu, gdy nie ma systemu odwadniania w miejscu!

Pusta płyta betonowa jest podobna do podłogi z płytek na tarasie

Pusta płyta jest podobna do podłogi z płytek, gdzie jest przestrzeń między każdym kawałkiem betonu. Solidna płyta jest tylko jedna ciągła warstwa betonu. Płyty puste są łatwiejsze do zainstalowania, ponieważ istnieje mniej szwów, w których woda może przesiąkać. Solidne płyty są bardziej trwałe i mniej podatne na pękanie, jak również mają lepsze właściwości absorpcji dźwięku.

Będziesz potrzebował około 3-4 worki mieszanki betonowej na stopę kwadratową dla normalnej wielkości płyty, ale większe płyty będą wymagać więcej niż ta kwota na torbę tak, że beton nie osiada zbyt wiele, zanim stwardniał na tyle, aby chodzić bezpiecznie bez przełamywania go później w dół drogi, jeśli używane na zewnątrz regularnie w cieplejszych porach roku, gdzie temperatury pozostają konsekwentnie cieplejsze przez cały rok, takich jak Floryda (FL), gdzie poziom wilgotności jest wysoki przez większość miesięcy przez cały rok, chyba że jest susza w pewnym momencie w miesiącach letnich, kiedy mieszkańcy mogą znaleźć się z suchym