Pompa CO to urządzenie służące do pompowania cieczy

Pompa CO jest zazwyczaj wykorzystywana do utrzymywania właściwego poziomu ciśnienia w instalacjach hydraulicznych, w których woda lub inne środki płynne są przepompowywane przez rury, lub przewody. Pompy CO są często stosowane w domach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, przemyśle i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest utrzymanie określonego poziomu ciśnienia. Działanie pompy CO polega na wytwarzaniu ciśnienia przez napędzanie płynu przez specjalnie skonstruowane wirniki, które są umieszczone wewnątrz cylindra.

Pompy cyrkulacyjne i CO — zawsze stosować zgodnie z ich przeznaczeniem

Na pierwszy rzut oka może wyglądać jak pompa obiegowa ciepłej wody użytkowej. Pompy obiegowe CO Działają na podobnej zasadzie, mają porównywalną konstrukcję i są wymienne. Istnieje jednak bardzo prosty podział, który odróżnia te dwa rodzaje zastosowań pomp. Pompy obiegowe stosuje się w systemach ogrzewania i chłodzenia, natomiast pompy obiegowe stosuje się tylko w systemach cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Używanie pompy do celów niezgodnych z przeznaczeniem może skutkować obniżeniem wydajności, niewłaściwą pracą, a nawet trwałym uszkodzeniem urządzenia. Istnieje wiele różnic między pompami obiegowymi a pompami obiegowymi i wszystkie dotyczą warunków, w jakich pracują oba urządzenia. W zależności od tego, jak działają, pompy te są wykonane z różnych materiałów. Pompy CO muszą być odporne na korozję, dlatego korpus urządzenia wykonany jest ze stali nierdzewnej lub brązu. Pompy obiegowe mają również kontakt z wodą technologiczną i wymagają odpowiednich zezwoleń. Nie ma takich wymagań dla pomp obiegowych. Jednocześnie ich korpusy najczęściej wykonane są z żeliwa, które z powodzeniem stosuje się w przypadku obiegu wody w instalacjach centralnego ogrzewania. Stosowanie pomp zgodnie z ich przeznaczeniem wpływa nie tylko na jakość eksploatacji i trwałość konstrukcji instalacji, ale również na bezpieczeństwo osób korzystających z tych rozwiązań.

Sprawność energetyczna pompy

Rozwój i zastosowanie najnowszych technologii, dostosowanie do wymagań rynku oraz zadowolenie klientów sprawiły, że oferowane przez producenta pompy są wydajniejsze, wydajniej pracują i zużywają mniej energii. Warto pamiętać, że pompy obiegowe to jedne z najczęściej kupowanych pomp. Z tego powodu dostępne na rynku modele, takie jak pompy obiegowe, posiadają regulację prędkości, co pozwala na dostosowanie parametrów pracy do panujących warunków i potrzeb instalacji lub kompatybilność z niemal każdą instalacją. Dodatkowo pompa CO jest w pełni zoptymalizowana energetycznie i posiada najwyższą klasę efektywności energetycznej. To nie tylko zmniejsza zużycie energii, ale także sprawia, że praca jest cichsza, wygodniejsza w użytkowaniu i zwiększa funkcjonalność całego obiektu.